שיטות טיפול

שיטת הטיפול הינה אינטגרטיבית, שילוב של רפואה אלטרנטיבית המבוססות על ידע מערבי נרחב.
במשך הזמן למדתי שיטות רבות ומגוונות הנותנות מענה לכאבים ממקור שריר-שלד, בעיות יציבה, פציעות ספורט, בעיות אורטופדיות, כאבים הנובעים ממתח נפשי-רגשי ותחזוקת הגוף.
אני מאמין שהשילוב של טכניקות רבות ומגוונות מאפשר לי לבחור בדיוק את השיטה המתאימה ביותר לכל אחד ואחת ולכל מצב, הגיוון בטכניקות גורם לטיפול להיות מעניין יותר ולרוב לא כל טיפול חוזר על עצמו.

פיזיותרפיה, היא מקצוע בריאות המתמקד במניעה, אבחון וטיפול בליקויים פיזיים, מוגבלויות וכאבים.
בפיזיותרפיה משתמשים במגוון טכניקות ותרגילים כדי לעזור לאנשים לשפר את תפקודם הפיזי ואיכות חייהם.
הם עובדים עם אנשים בכל הגילאים, מיילודים ועד קשישים, ועם מגוון רחב של מצבים, כולל פציעות שרירים ושלד, הפרעות נוירולוגיות, מצבי נשימה ומחלות לב וכלי דם.
התערבויות פיזיותרפיה עשויות לכלול טיפול ידני, טיפול בפעילות גופנית, אלקטרותרפיה ושיטות אחרות, בהתאם לצרכים ולמטרות של המטופלים.
המטרה העיקרית של הפיזיותרפיה היא לעזור לאנשים להשיג את הפוטנציאל המרבי שלהם לתנועה ולתפקוד, להפחית כאב ואי נוחות ולמנוע פציעה או נכות נוספת.
פיזיותרפיה משמשת לעתים קרובות כחלק מגישה רב-תחומית לטיפול רפואי ויכולה להיות מרכיב חשוב בשיקום לאחר ניתוח, פציעה או מחלה.
מחקר מבוסס עדויות הראה את היעילות של פיזיותרפיה בשיפור התוצאות עבור מצבים רבים, והיא ממשיכה להתפתח ולהתקדם כמרכיב חיוני של שירותי הבריאות.

מטרת הטיפול בדיקור יבש מערבי – IMS Dry Needling היא לשחרר קיצור שריר, אשר לוחץ על העצב או גורם לגירוי עצבי, אזורים רגישים ביותר יכולים להשתחרר, וניתן להרפות את המשיכה המתמשכת של סיבי שרירים מקוצרים.

הטיפול הינו מדויק מאד ונמשך זמן קצר יחסית לעומת הדיקור הסיני.
בשיטת הדיקור המערבי/יבש אנו מתבססים על הידע האנטומי של הרפואה המערבית, השימוש במחטים הדקות משום שהן מסוגלות לחדור לעומק רקמת השריר ולאזורים שבהם סיבי השריר פגועים או מקוצרים באופן כרוני.(לא מתבצעת החדרת חומר דרך המחט). למאמר המלא

 

טכניקת העיסוי מורכבת מעיסוי שבדי, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי אורטופדי וטריגר פוינט, עיסוי ספורטאים, טכניקות פאשיה ולעיתים כוסות רוח דיקור יבש/מערבי. הטכניקה משתנה מאדם לאדם ותלויה במטרת הטיפול באבחון המקדים, באופי הכאב במידה וקיים. 
העיסוי בשבילי היווה פריצת דרך בחיי! אני התחלתי את דרכי בעולם הרפואה בקורס עיסוי הוליסטי משולב ומשם המשכתי הלאה בלימודים נוספים היות וחוויתי הרגשה גופנית ונפשית נפלאה והבנתי איזו השפעה עמוקה וטובה קיימת לעיסוי גם בטיפול בכאב ופציעות ספורט וגם כתחזוקה לגופנו ונפשנו.  למאמר המלא >

רפלקסולגיה הינה טכניקת ריפוי הוליסטי ידועה ועמוקה הגורמת למצב של איזון והרמוניה בין גוף נפש ורוח.
הטיפול הינו בשורשי גורם הבעיה כשם שהם בסימפטומים עצמם.הטיפול הינו במגע, בדרך כלל מאד נעים היות וכפות רגלינו מאד מעוצבבות וכולל גם אבחון של כף הרגל ע"י התבוננות ומגע, האבחון עצמו מאפשר לנו לבדוק קשיים וליקויים במערכות הגוף השונות ומעבר לכך מאפשר לדעת דפוסי התנהגות והקשרי גוף-נפש המובילים לחוסר איזון, כאב או מחלה. למאמר המלא >

שיטת קינזיו טייפינג הינה חידוש מהפכני בתחום הטיפול במערכת השלד-שרירים-עצבים.
שיטת קינזיו טייפינג פותחה באמצעות פריצת דרך בהבנה של גוף האדם, של תפקודו וכיצד הוא מרפא את עצמו מבלי להגביל את תנועת המפרקים.
התרפיה מבוססת על ידע מעמיק גביל את תנועת המפרקים. התרפיה מבוססת על ידע מעמיק גביל את תנועת המפרקים. התרפיה מבוססת על ידע מעמיק באנטומיה ובפיזיולוגיה, על הבנת פעילות השריר ורקמות פעילות השריר ורקמות החיבור. למאמר המלא >

שיטת טריגר פוינט תראפי – Trigger Point, נקודות מעוררות כאב וכאבים מוקרנים הינה שיטה מבוססת מחקרים של ד"ר ג'אנט טרוול וד"ר דייויד סימונס מארה"ב .
תרפיית טריגר פוינט  נמצאה כגישה מדעית יעילה מאוד לאבחון כשלים תנועתיים ועצביים בגופנו ומסייעת בטיפול בכאבי שרירים, גידים, רצועות,ועצביים בגופנו ומסייעת בטיפול בכאבי שרירים, גידים, רצועות, רקמות חיבור- פאשיה ועצבים.
למאמר המלא >

Anatomy Trains – שיטת רכבות אנטומיות שיטת רכבות אנטומיות פותחה עי" תום מאיירס ובוססת על שיטת רולפינג – אינטגרציה מבנית של אידה רולף .
שיטה זו מאפשרת לעבוד על רקמות רכות דרך עבודת פאשיה ושרירים, לתת מידע והערכה קלינית מדויקת על היציבה והפתולוגיות של גופנו.
דרך שיטת טיפול זו ניתן לטפל בכאבים, בעיות אורטופדיות, בעיות מפרקים, פציעות ספורט וליקויי יציבה, ניתן להבין בצורה מדויקת יותר את הסיבות להקרנות הכאבים ולטפל בצורה יעילה. למאמר המלא >

גישות לשחרור מפרקים נועדות לשחרר את הגבלת התנועה  של הגוף קשורה לבעית מפרקים או חוליות. צוואר המסרב להסתובב ימינה או שמאלה, בעיות וכאבי גב, אי יכולת הנעת הכתף, ברך עם כאב או טווח תנועה קצר.
הגבלת תנועה במפרקים נגרמת לרוב עקב עומס גופני מתמשך שגורם למתח והתכווצות שרירים סביב אזור המפרק או תנועה לא נכונה וללא מוכנות גופנית, התוצאה היא הגבלת טווח התנועה של המפרק, הגורמת לרוב גם לכאבים.

לעיתים הגבלת התנועה בגלל שרירים ורקמות החיבור ולעיתים גם מגבלה במפרק עצמו.

להרחבה>

טיפול קרניוסקראלי כולל מגע עדין ומניפולציה של הגולגולת, עמוד השדרה והאגן כדי לקדם ריפוי ואיזון בגוף.
לנוזל המוח השדרתי, המקיף את המוח וחוט השדרה, יש קצב טבעי שניתן לחישה והשפעה בצורה מיומנת, 
על ידי שימוש בטכניקות עדינות ולא פולשניות לעידוד זרימת נוזל זה.
טיפול קרניוסקראלי נועד להקל על הכאב, להפחית מתח ולשפר את הבריאות והרווחה הכללית.
טיפול זה משמש לעתים קרובות לטיפול במגוון מצבים, כולל כאבי ראש, כאב כרוני וטראומה רגשית.
מטופלים רבים מעריכים את הטיפול בקרניו סקרל כצורה מרגיעה ומועילה של טיפול משלים.

מה כואב לך?

כאב גב
כאב ראש וצוואר
דלקות ופציעות כתף
כאב ידיים
כאב רגליים ודורבן

מה כואב לך?

כאב גב
כאב ראש וצוואר
דלקות ופציעות כתף
כאב ידיים
כאב רגליים ודורבן